Czy marketplace oferuje dodatkowe korzyści dla sprzedających?

Czy marketplace oferuje dodatkowe korzyści dla sprzedających?

Platformy marketplace są coraz popularniejsze wśród kupujących online – przede wszystkim ze względu na różnorodność oraz komfort, jakie oferują. Dlatego też sprzedawcom również opłaca się z nich korzystać. Warto jednak wiedzieć, że oni również mogą korzystać z rozmaitych udogodnień i narzędzi ułatwiających działalność. Jakich? Przeczytaj, aby się dowiedzieć.

Sprzedaż na marketplace – podstawowe korzyści dla sprzedających

Niektórzy sprzedawcy bronią się przed korzystaniem z marketplace, ponieważ wydaje im się, że oznacza to utratę niezależności i wysokie koszty związane z prowizjami czy innymi opłatami. Zwykle są to jednak bezpodstawne obawy. Warto również zaznaczyć, że sama obecność na marketplace niesie za sobą wiele korzyści. To między innymi:

  • możliwość łatwego startu w branży e-commerce – nawet z praktycznie zerowym budżetem,
  • dostęp do szerokiego grona klientów – dzięki czemu pierwsze transakcje można odnotować niemal od razu po rozpoczęciu działalności na platformie,
  • gotowa infrastruktura – która nie wymaga inwestycji i jest łatwa w obsłudze,
  • możliwość korzystania z renomy platformy – a tym samym łatwego budowania renomy Twojej firmy.

Warto być na marketplace, ponieważ najprawdopodobniej Twoi klienci już tam są. Jest to świetna metoda na „pobudzenie” biznesu polegającego na sprzedaży online na każdym etapie jego rozwoju. Warto jednak wiedzieć, że platformy marketplace proponują swoim sprzedawcom również inne formy zachęty do dołączenia w ich szeregi, a wiele z nich jest bardzo przydatnych.

Allegro – korzyści dla nowych sprzedających (program powitalny)

Świetnym przykładem jest tutaj Allegro, które proponuje wszystkim nowym sprzedawcom aktywację pakietu powitalnego. Jest to szereg korzyści mających ułatwić start na platformie, zdobycie pierwszych zamówień i rozkręcenie biznesu. Program powitalny marketplace Allegro obejmuje:

  • darmowe wyróżnienia ofert – jest to sposób na podświetlenie ich na liście wyników wyszukiwania, dzięki czemu są bardziej widoczne i pozwalają szybciej zbudować niezbędną renomę oraz bazę klientów;
  • do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży – pomaga to zarobić więcej za każdą zrealizowaną transakcję i uzyskać fundusze na inwestycję w dalszy rozwój biznesu;
  • darmowy dostęp do abonamentu Profesjonalnego – który zawiera między innymi niezwykle przydatne statystyki i narzędzia wspierające sprzedaż oraz pozwalające ją optymalizować.

Są to korzyści Allegro obowiązujące przez pierwsze 90 dni po aktywacji, dostępne dla każdego nowego sprzedawcy. W kolejnym etapie (dostępnym w przypadku odpowiednio intensywnej aktywności sprzedawcy) można uzyskać kolejne wyróżnienia, dalszą zniżkę na prowizję (80%) i znaczącą zniżkę na Abonament Profesjonalny (80%). Dodatkowy pakiet 100 wyróżnień można też uzyskać za ukończenie kursu w Akademii Allegro.

Pozostałe korzyści dla sprzedających na przykładzie Allegro

Allegro oferuje też inne programy dla sprzedających, które mogą być bardzo korzystne. Pierwszym z nich jest wspomniana już Akademia Allegro. To bardzo duży zbiór kursów i poradników dotyczących sprzedaży na portalu, ale też szeroko pojętego e-commerce i biznesu. Jest to wartościowa wiedza, która może Ci pomóc w rozwoju firmy i podejmowaniu słusznych decyzji. Co ważne, kursy są darmowe.

Godne uwagi są też takie programy jak Allegro SMART! Jest on  reklamowany przez pryzmat korzyści dla kupujących, którzy zyskują przede wszystkim nielimitowaną darmową dostawę. Uczestnictwo w tym programie jednak korzyści także sprzedającym. Zwiększa bowiem widoczność ofert, skłania do zwiększania wartości koszyka i wpływa na zadowolenie klientów. To dlatego sprzedawcy należący do programu Allegro SMART! zarabiają nawet o 20% więcej, co zostało potwierdzone danymi zebranymi przez portal.

Marketplace a korzyści i programy dla sprzedających

Jak widać, na działalności w marketplace można bardzo dużo zyskać. Co więcej, nie wymaga to praktycznie żadnych inwestycji, dlatego w zasadzie nie da się stracić. Możesz spróbować bez żadnych konsekwencji i z całą pewnością warto to zrobić. Platforma marketplace może być bowiem świetnym sposobem na rozwój Twojego biznesu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij