Dodatkowa praca z domu

Praca dodatkowa w domu – sprawdzone sposoby

Coraz więcej osób decyduje się po godzinach, wykonywać dodatkową pracę. Spowodowane jest to wieloma czynnikami. Jaką pracę można wykonywać dodatkowo, nie wychodząc w domu? Kilka odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym artykule.

Dodatkowy zarobek z domu

Wielu z nas decyduje się na dodatkowy zarobek z wielu przyczyn. Najczęściej, głównymi powodami takiego stanu rzeczy są:

 • małe zarobki w „stałej pracy”
 • chęć większego zaoszczędzenia pieniędzy
 • dużo wolnego czasu, chęć umiejętnego wykorzystania go
 • chęć poszerzania swoich kompetencji
 • chęć posiadania więcej wpisów w rubryce „praca” w CV

Według statystyków, tylko 5,7% osób pracujących w gospodarce pracuje więcej niż u jednego pracodawcy.

Co można robić w ramach dodatkowej pracy w domu?

Jaką dodatkową pracę możemy wykonywać? I to bez wychodzenia z domu? Obecnie mamy wiele możliwości. Pomocnym narzędziem z pewnością będzie dostęp do internetu, wiele prac możemy wykonywać online, w domowym zaciszu. Do najczęstszych dodatkowych prac, wykonywanych w domu, należą:

 • Tłumaczenia – cennych tłumaczy, szczególnie do artykułów i wywiadów, potrzebuje wiele redakcji. Pracę możemy wykonywać w domowym zaciszu, szlifując tym samym swój język obcy.
 • Copywriting – pisanie prostych tekstów reklamowych, na bloga, na strony internetowe, to dobra droga dla studentów dziennikarstwa. W ten sposób mogą zdobyć praktyczne doświadczenie, niezbędne w zawodzie. A stron internetowych, tych co prowadzą legalny biznes i oferujących copywirting jest w sieci naprawdę mnóstwo.
 • Korepetycje – zajęcia dodatkowe dla dzieci, studentów, a nawet dorosłych przez internet, stało się niezwykle popularnej poprzez światową pandemię koronawirusa. Największe zapotrzebowanie na dodatkowe zajęcia jest z języków obcych, z angielskim na czele. Poza udzieleniem komuś cennych wskazówek, można nawiązać wiele nowych, cennych znajomości, przydatnych w życiu codziennym.
 • Szycie – jedna z najstarszych form dorabiania sobie po godzinach. Najczęściej zajmują się nią kobiety. Zakładów, które zajmują się szyciem można znaleźć właściwie na każdym osiedlu. Jeśli chcemy zajmować się szyciem, musimy obowiązkowo zaopatrzyć się w profesjonalną maszynę.
 • Tworzenie własnych grafik – zapotrzebowanie na plakaty, grafiki czy loga, jest obecnie w Polsce i nie tylko, jest naprawdę mnóstwo. Jeśli mamy smykałkę do tworzenie tego typu sztuki na ekranie komputera, powinniśmy jak najbardziej spróbować. Dzięki takim działaniom możemy znacznie rozszerzyć swoje portfolio i znaleźć atrakcyjną pracę na pełny etat, w przyszłości.
 • Posiadanie konta na Twitchu – prowadzenie tzw. streamingów, czyli relacji na żywo, jest obecnie niezwykle popularną dodatkową formą zarabiania pieniędzy. Warto zauważyć, że platformę Twitch wykorzystuje się głównie do prowadzenia „live’a” z pokazywania swoich umiejętności w grach komputerowych.
 • Wypełnianie ankiet – jedna z najprostszych form dorobienia do swojego budżetu. Wiele stron internetowych oferuje wypełnianie wniosków i ankiet, tym samym wynagradzając nas za poświęcony czas. Należy jednak zauważyć, że w większości, nie są to duże zarobki.
 • Zostanie influencerem na social media – jedna z nowszych form dodatkowego zarobku, który z czasem może stać się nawet głównym źródłem utrzymania. Jeśli prowadzimy aktywnie profil na facebooku, instagramie czy tik toku, to z czasem możemy na tym zarabiać, m.in. poprzez reklamy lub promowanie określonych produktów.
 • Prowadzenie własnego bloga – pisanie własnych felietonów, przepisów, reportaży na początku nie przyniesie nam wielkiego zysku, ale z czasem, gdy przybędzie nam więcej zainteresowanych, to możemy zarobić naprawdę niezłe pieniądze. A przede wszystkim, nasze portfolio, jeśli będziemy zdobyć pracę w uznanej redakcji lub agencji copywritingowej, może być naprawdę bogate, wzbogacone w cenne treści.

1 comment

 1. siranek 12 sierpnia, 2022 at 10:32 Odpowiedz

  Internet dał tak szerokie możliwości, że nawet osoby bez wielkiego doświadczenia są w stanie zacząć pracować z domu i zarabiać pieniądze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij